Hemoroid ameliyatı nasıl yapılır?

Woman-with-Upset-Stomach-Laying-on-Couch-620x3301-620x330

Hemoroid ameliyatının hastalar tarafından çok korkulan bir ameliyat olduğu doğrudur. Çünkü eskiden ve halen, klasik yöntemler ile yapıldığında yani koter ya da dikiş kullanılarak yapıldığında, ameliyat sonrasında çok ciddi ve uzun süreli ağrılar oluşturabilir.

Bu tarz ameliyatları olanlar bu durumu bilir ve her zaman anlatır, insanlar da haklı olarak korkarlar. Biz çok uzun yıllardır bu tür hemoroid ameliyatlarını yapmıyor yahut çok nadir yapıyoruz. Bizler hemoroid ameliyatlarında dikiş konulmasını gerektirmeyen ve ultrasonik dissektör gibi etraf dokuyu hırpalamayan teknolojiler kullanıyoruz. Gereksiz olan hiçbir hemoroidi de ameliyat etmiyoruz.

Başarı oranı yüksek ve ameliyat sonrası ağrı gibi komplikasyonları ortadan kaldırma potansiyeli olan; alternatif olarak zaten anal kanala hiç dokunmayan, sadece daha yukarıdan sarkan hemoroidleri geriye çekmek ve yerlerine tekrar asmak rasyoneline yönelik, Longo tekniği(PPH hemoroidopeksi), doku selektif(doku seçici) stapler tekniği ya da THD dediğimiz dolppler ultrasonografi rehberliğinde hemoroid damarlının bağlanması gibi yöntemler uyguluyoruz.

Önemli olan ameliyat tekniğinin ismi değildir. Zaten herkesin bildiği 5-10 teknik vardır. Önemli olan o tekniğin doğru hastada, doğru şekilde, ustaca uygulanmasıdır. Bunlar özellikle hemoroid ameliyatları dikkat edilmesi gerekenlerdendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>