Hemoroid hastalığında hangi gıdalar tüketilmeli?

unhappy-man_102413010228

Posalı diyetin, hemoroid hastalığının erken evrelerinde, direkt tedavi edici etkisi olduğu bilinmektedir. Tedavi edilmiş hastalarda (çok az sayıda hasta çalışmasında), yüksek liftli diyeti kanama ve diğer semptomların nüksünü engelledi, ilmi az sayı ile kısıtlı kanıtlar vardır.

Ancak, bütün koleraktal cerrahların mutabık (ortak kanı) olduğu bir konudur. Uygun posalı diyetin, tüm anal hastalıkların, tedavisine katlı sağladığı ve gelişmesini önlediği yönündedir. Bu doğrultuda biz hastalarımıza broşürlerle, diyet bölümümüzle de ortaklaşa hazırladığımız diyet önerilerini sunuyoruz.

Hemoroid yardımcı tedavisi için, önerdiğimiz posalı diyet içerisinde; Sabah kahvaltıda sızam zeytin yağı, meyve salatası tüketmeleri, öğlen sebze yemekleri ve yoğurt yemeleri, akşam tercihen protein almaları, bunun yanında marul salata yemelerini (balık + marul, tavuk + marul) öneriyoruz. Uygun miktarda posa alınması, daha kolay, daha ritmik ve daha sağlıklı bir dışkılamayı sağlayacaktır. Bunlar hemoroid hastalığından hem korumakta, hem de uygulanacak diğer tedavilere önemli katkı sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>