Hemoroid tedavi yöntemleri

Unhappy-man

Evre 2 ve evre 3 iç hemoroitlerde uygulanması gereken yöntem olan lastik bant/ bant ligasyonu yöntemi, doğru hasta ve doğru teknikle uygulandığında hemoroid tedavisinde çok etkili bir yöntemdir. Sarkan hemoroidal yapıların küçülmelerini ve köklerinin bantlanarak hemoroitin tekrar yerine oturtulmalarını hedefler.

Hastayı hemen normal hayata döndürmesi, doğru teknik ve doğru hedefleme ile yapıldığında, ağrısız bir işlem olmaktadır. Bu işlem öncesinde ve sonrasında hastaların uygun diyet ve sıcak banyo ile tarafımızdan uygulanmasıyla desteklenmektedir. Birkaç hafta sonra sık olmadan tekrarlanması gerekebilmektedir.

Ağrı dahil hiçbir yan etkinin oluşmaması, yanlış yere uygulanmadığı takdirde mümkün olmaktadır. Bantların düştüğü ilk hafta içerisinde küçük kanamalar gözlenebilir ancak oluşmayadabilir.

Limitasyonlar (kısıtlamalar) nelerdir?

Doğal olarak dış hemoroitlerde kullanılmaz ve dış hemoroitlerin tedavisini hedeflemez. Lökosit sayısı düşük hastalarda (örneğin kemoterapi alanlar) bağışıklık sistemi baskılanmış comuadin, aspirin, plavix gibi kan sulandırıcıların kullanıldığı hastalar için özel hazırlıklarla kullanılması, veya hiç kullanılmaması gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>