Lazer uygulamasının hemoroid tedavisindeki yeri

Woman-with-Upset-Stomach-Laying-on-Couch-620x3301-620x330

Hemoroid tedavisinde yaygın olarak kullan bit yöntem olarak,lazer olmayan ancak, dalga boyu olarak lazere komşu ve etki mekanizması olarak da aynı özellikleri taşıyan infrared koagulasyonu yani infrared uygulaması kullanılmaktadır. Lazer ismi daha bilindik ve havalı olduğu için böyle bilinmektedir ancak yanlıştır. Lastik bantlama işlemine yani bant ligasyonuna benzer bir işlemdir. Sarkan hemoroid yapıların tekrar yerine oturtulması ve küçülmelerini hedefleyerek, köklerinin kontrollü tarzda yakılması yöntemidir.

Hastaya doğru hedefleme ve teknikle uygulandığında hemen hayata normal hayatına döndüren ağrısız bir işlemdir. Bizim uygulamamızca, hastaların operasyon öncesi ve sonrası uygun diyet ve sıcak banyolarla tedavileri desteklenir. küçük ihtimalle birkaç hafta içinde tekrarlanması gerekebilir. Herhangi bir yan etki oluşturmaması ve ağrısız olması, yanlış yere uygulanmamasına bağlıdır. Ancak evre 1 ve evre 2 hemoroitlerde kullanılması, kısıtlı etkisinden dolayı daha uygun olmaktadır. Hiçbir dönemde belirgin bir avantaja sahip olmamasından ötürü lazer yöntemi, hemoroid ameliyatlarında kullanılmaktan vazgeçilmiştir. Bizler, lazerden çok daha yararlı ve daha teknolojik yöntemler kullanmaktayız.

Tüm uygulamalarımızda olduğu gibi, infrared uygulaması için de posalı (meyve, sebzeden zengin) diyet ve düzenli dışkılama alışkanlığı açısından bilinçlendirilme ve eğitimli olmaları gereksinimleri yine geçerli olmaktadır. Tüm hemoroid vakalarında tedavinin başarısı ve hastalığın nüks etmemesi açısından uzman kişiler tarafından doğru ve bütünsel bir yaklaşım sağlanması gerekmektedir. Tekniğin ismi değil, bütünsel ve ustaca uygulanan bir tedavi, hemoroid tedavisinde başarı elde edilmesini sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>