Hemoroid tedavisinde lastik bant yöntemi

restlesswoman

Doğru hastada ve doğru teknikle uygulandığında hemoroid tedavisindeki lastik bant uygulaması/band ligasyonu çok etkili bir yöntemdir ve evre 2 ve evre 3 iç hemoroidlerde seçilmesi gereken tedavi yöntemidir. Sarkan hemoroidal yapıların köklerinin bantlanarak bunların tekrar yerlerine oturtulmaları ve küçülmelerini hedefler.

Doğru teknikle ve doğru hedeflemeyle yapıldığında ağrısız bir işlemdir ve hastayı hemen normal hayatına döndürür. Hastalarımız işlem öncesi ve sonrasında uygun diyet ve sıcak banyolarla bizim uygalamamızca desteklenir. Nadiren birkaç hafta sonra tekrarlanması gerekebilir.

Yanlış yere uygulanmadığı takdirde ağrı dahil hiçbir yan etki oluşturmaz. Küçük kanamalar bantların düştüğü ilk hafta içerisinde olabilir veya olmayabilir.

Kısıtlamalar (limitasyonlar) nelerdir?

Doğal olarak dış hemoroidleri hedeflemez ve dış hemoroidlerde kullanılmaz. Bağışıklık sitemi baskılanmış coumadin, aspirin, plavix gibi kan sulandırıcılarını kullanan hastalarda, lökosit sayısı düşük hastalarda (örneğin kemoterapi alanlarda) kullanılmaması ya da özel hazırlıkla kullanması gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>